BIO Superfoods

BIO nasiona chia 250g

Chia, znana również jako szałwia hiszpańska, to superfood wywodzący się z Ameryki Południowej. Małe, czarne ziarenka były przysmakiem Azteków, którzy przypisywali im niesamowitą moc. Nie bez przyczyny, gdyż nasiona chia charakteryzują się bardzo wysoką zawartością składników odżywczych, co niesie za sobą dobroczynne działanie na organizm! 

Nasiona chia jeszcze parę lat temu znaleźć można było jedynie w kuchniach poszukiwaczy nowych smaków. Dziś są nieodłącznym składnikiem diety każdego, kto ceni sobie zdrowy styl życia. Niepozorne, maleńkie nasionka, zasłynęły dzięki zdolnościom absorbowania wody. Przyjmując konsystencję żelu, doskonale sprawdzają się jako baza puddingów. Warto podkreślić, że desery wykonane tą metodą są wyjątkowo niskokaloryczne.

Nasiona chia doskonale sprawdzają się jako dodatek do zdrowych batonów i czekoladek. Będą interesującym dodatkiem do ciast, chlebów, a nawet spodu do pizzy. Po ich zmieleniu powstaje mąka, która, jak się okazuje, sprawdza się doskonale do produkcji domowych, wegańskich makaronów.

Desery

Śniadania

Koktajle